Concursul raional de matematică ”Discipolii lui Pitagora”!

Concursul raional de matematică ”Discipolii lui Pitagora”!
 
Un olimpic adevărat se antrenează în fiecare zi. De aceea, în vederea pregătirii elevilor performanţi pentru concursurile raionale și republicane este necesară o implicare cât mai activă a acestora în diverse competiţii şcolare.
La inițiativa profesorilor de matematică din raion și cu scopul de a stimula creativitatea elevilor performanţi, cultivarea şi dezvoltarea spiritului de competiţie, acomodarea elevilor cu formatul problemelor de la concursurile raionale, republicane la 31.10.2018 s-a organizat concursul raional de matematică ”Discipolii lui Pitagora” adresat elevilor din clasele a V-a –VIII-a. Concursul a avut loc ]n Gimnaziul „Mihai Eminescu” Teleneşti!
La concurs au participat 40 elevi din cl.a V-a, 40 elevi din cl.a VI-a, 35 elevi din cl.a VII-a, 29 elevi din cl.a VIII-a.
 
Clasamentul concursului de matematică ”Discipolii lui Pitagora”, ediția I. 31.10.2018.
Clasa a V – a
1. Cușnir Marius Gim.Ratuș V I
2. Veșca Vasile Gim. Bănești V II
3. Gladuneac Valeria Gim.Bănești V II
4. Țîdănescu Bianca Gim.Pistruieni V II
5. Tabor Violeta Gim.”D.Cantemir”, Mîndrești V II
6. Donos Andrei Gim.”T.Brădescu”,Chiștelinița V III
7. Lipcan Pavel Gim. Ratuș V Mențiune
8. Nicula Calestin Gim.Negureni V Mențiune
9. Savin Daniel Gim.Inești V Mențiune
10. Popa Antonela Gim.Ciulucani V Mențiune
Clasa a VI- a
1. Veșca Mirela Gim. Budăi VI I
2. Stegărescu Cristina Gim. ”V.Anestiade”, Sărăteni VI II
3. Veșca Victor Gim. Budăi VI II
4. Colța Ana Gim.”P.Bechet”, Vadul-Leca VI III
5. Petică Marius Gim.”I.Bînzari”,Hirișeni VI Mențiune
6. Stratulat Adriana Gim.”T.Brădescu”,Chiștelinița VI Mențiune
7. Pleșca Adrian Gim.”M.Eminescu”,Telenești VI Mențiune
8. Plotica Elsevara Gim. ”V.Anestiade”, Sărăteni VI Mențiune
9. Harabari Marius Gim.”D.Cantemir”,Mîndrești VI Mențiune
Clasa aVII- a
1. Nicolaev Bogdan Gim.”M.Eminescu”,Telenești VII I
2. Florean Maria-EmiliaGim.”M.Eminescu”,Telenești VII II
3. Tadascu Andrea Gim.”A.Moraru”,Pistruieni VII III
4. Cojocaru Mihaela Gim. Ratuș VII Mențiune
5. Tanasescu Nicoleta Gim. ”P.Bechet”, Vadul-Leca VII Mențiune
6. Ursu Valentina Gim.Bănești VII Mențiune
7. Andoni Cristian Gim.”M.Eminescu”,Telenești VII Mențiune
8. Colța Mihai Gim.”V.Cordineanu”,Chițcani VII Mențiune
9. Donos Dumitru Gim.”T.Brădescu”,Chiștelinița VII Mențiune
10. Pocitarenco Octavian Gim.”M.Eminescu”,Telenești VII Mențiune
Clasa a VIII-a
1. Leancă Leon Gim.”M.Eminescu”,Telenești VIII I
2. Burlacu Vasile Gim. Ciulucani VIII II
3. Cazac Veronica Gim.Budăi VIII III
4. Stroici Vlad Gim.Bănești VIII Mențiune
5. Reaboi Andrei Gim. Bănești VIII Mențiune
6. Botnari Laurențiu L.T.”A.Păunescu”,Căzănești VIII Mențiune
7. Catrinescu Ion Gim.”M.Eminescu”,Telenești VIII Mențiune
8. Stratulat Mihaela Gim.”T.Brădescu”,Chiștelinița VIII Mențiune
9. Bunesu Tudor Gim.”M.Eminescu”,Telenești VIII Mențiune
Cu mândrie, îi felicităm pe elevi pentru inițiativa de participare la concurs, pentru rezultate și munca depusă. Felicitări profesorilor care au susținut și pregătit elevii pentru concurs. Succese în continuare!